Uluslararası Uygulamalı Bilimler Kongresi “Sosyal Sermaye” Temasıyla Başlıyor


​I.Uluslararası Uygulamalı Bilimler Kongresi (UUBK 2015), 23-24 Ekim tarihleri arasında Konya'da gerçekleştirilecek. Kongrede "Sosyal Sermaye" ana temalı çeşitli konularda son gelişmeler tartışılacak.

Türkiye'de ilk defa düzenlenecek olan Uluslararası Uygulamalı Bilimler Kongresi, Necmettin Erbakan Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu ev sahipliğinde gerçekleştirilecek. 23-24 Ekim 2015 tarihleri arasında düzenlenecek olan kongrede 2015 için seçilen ana tema "Sosyal Sermaye" oldu. Kongre uygulamalı bilimler açısından en önemli uluslararası etkinliklerden birisi olma niteliğini taşıyor.

Bu gün en çok ihtiyaç duyulan beşeri ilişkilerin ülkemizde ve bölgemizde normalleşmesi amacıyla "1. Uluslararası Uygulamalı Bilimler Kongresi"nde tema olarak 'sosyal sermaye'nin seçildiğini ifade eden I.Uluslararası Uygulamalı Bilimler Kongresi Dönem Başkanı ve NEÜ Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ahmet Diken: "Kişi ve kurumlar arası güvene dayalı ilişkilerin ve amaçların ekonomik açıdan incelenmesi olarak tanımlayabileceğimiz 'sosyal sermaye' ülkelerin gelişme süreçlerinde oldukça büyük bir öneme sahiptir. Ülkemizde ilk defa üniversitemiz ve yüksekokulumuz ev sahipliğinde düzenlenecek olan I. Uluslararası Uygulamalı Bilimler Kongresi, uygulamalı bilimler açısından en önemli uluslararası etkinliklerden biri olarak teorik ve ampirik çalışmaların birlikte ele alınmasına vesile olacağı ümidindeyim. İktisattan yönetime, eğitimden bölgesel kalkınmaya kadar geniş bir yelpazede yer alan 'sosyal sermaye' kavramını akademik dünya ve iş çevresi ile birlikte tartışılacağı kongremizin bu iki kesim için farklı ufuklar açacağına inanmaktayım." dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından desteklenen ve ana sponsorluğu Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından üstlenilen bu yılki Kongrede, yurt içi ve yurt dışından sektöründe lider iş adamları, alanında uzman akademisyenler ve kamu sektöründen karar vericiler tarafından 109 bildiri ile Sosyal Sermaye ana temalı çeşitli konularda son gelişmelerin tartışılması bekleniyor.

Kongrede ayrıca Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Konukoğlu tarafından, "Türkiye Ekonomisi: Fırsatlar ve Tehditler" konusunda konferans gerçekleştirilecek.

 

 

 

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar